Bojnice a okolie

castleBojnický zámok patrí k najromantickejším a najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam v strednej Európe. Interiér zámku ukrýva množstvo umelecko-historických exponátov, ktoré zhromaždil najmä posledný majiteľ zámku gróf  Ján František Pálfi.

http://www.bojnicecastle.sk/

 

 

 

 

aquilaK letu v Bojniciach neodmysliteľne patria vystúpenia sokoliarov a šermiarov v prírodnom amfiteátri, len pár metrov od bojnického zámku. Jedinečným zážitkom pre návštevníka je určite nočná ohňová show s bohatým programom a množstvom príjemných prekvapení.

 

http://www.aquila.sk/

 

 

 

zooNajstaršia a najväčšia ZOO priláka každoročne tisícky návštevníkov. Medzi najväčšie atrakcie patrí určite pavilón slonov, pavilón opíc, akvárium a terárium, alebo „Detská ZOO“, kde deti majú možnosť priameho kontaktu so živými zvieratkami.

 

http://www.zoobojnice.sk/

 

 

 

Bojnice sú považované za klenot pravekých dejín, najvzácnejšiu lokalitu sídla neandertálskeho pračloveka na území Slovenska. Múzeum praveku, ktoré sa nachádza na pôvodnom mieste, ktoré v praveku neandertálci osídlili (areál travertínovej Prepoštskej jaskyne), približuje zaujímavou formou ich život: aké kamenné nástroje si dokázali vyrobiť, čo jedli, aké lovili zvieratá, čo si obliekali, ako si delili v pravekej tlupe prácu, aby prežili… Každý rok pripravuje Múzeum praveku pre milovníkov dávnej histórie zaujímavý program (veľkonočné tvorivé dielne pre deti, nočné prehliadky za svetla horiacich fakieľ, vzdelávací program pre školy s atraktívnou súťažou…). Všetky informácie o múzeu nájdete na www.muzeumpraveku.sk. Vitajte v praveku – v dobe, kedy sa každý deň tvrdo zápasilo o holý život…

 

http://muzeumpraveku.sk/

 

 

 

banaSfárajte do podzemia  a doprajte si zážitok z prežitia rovnakej cesty, akú denne zažívajú baníci pri svojej práci. Po jazde banským vláčikom Vás čaká pešia prehliadka banskými priestormi v hĺbke minimálne 80 metrov.

http://www.banskyskanzen.sk/

 

 

 

 

 

betlehemSlovenský Betlehem v Rajeckej Lesnej, jedinečné umelecké a rezbárske dielo majstra Pekaru, zobrazuje nielen narodenie Pána Ježiša v Betleheme, ale aj históriu a dejiny Slovenska a bežný a sviatočný život jeho obyvateľov.

http://betlehem.rajeckalesna.org/

 

 

 

 

 

cicmanyNezabudnuteľný zážitok ponúka návšteva rázovitej obce Čičmany s tradičnými maľovanými drevenicami a s množstvom autentických ľudových podujatí počas celého roka.
V zimných mesiacoch je vyhľadávaným lyžiarskym strediskom.
http://www.cicmany.net/

 

 

 

 

Ďalším naším tipom na príjemne strávený voľný čas je:

Aeroklub Prievidza – letisko, zoskok padákom …

http://www.aeroklub-prievidza.sk

http://www.zoskok.sk/

Minigolfový areál v mestskom parku medzi Bojnicami a Prievidzou

http://www.1mtgc.sk/

Dinopark Bojnice

http://www.dinoadventure.sk/bojnice

Letné kúpalisko Čajka

http://www.kupaliskocajka.sk

Golf, minigolf a vodný svet v Sebedraží

http://www.gcscotland.sk

Golfové ihrisko v Koši

http://www.agamagolf.sk

Jazdecký klub v Kocúranoch

http://mitani.webnode.sk

 

Blízke lyžiarske strediská:

Čičmany          http://www.cicmany-ski.sk/

Remata            http://www.skitmg.sk/

Kľak                http://www.skiarena-fackovskesedlo.sk/

Valča               http://www.snowland.sk/